Okullar açılmadan son bir kafa dağıtayım, arkadaşlarımla kaliteli vakit geçireyim diyorsan bu rehber tam sana göre! Sinemadan konsere, sergiden çeşitli konseptli festivallere yine dopdolu bir eylül ayı etkinlik rehberiyle karşınızdayız.

Istanbul Cocktail Festival

1 Eylül- KüçükÇiftlik Park

Filozof barmenlerin sıra dışı detayları gizli reçetelerinde kokteyl meraklılarına sunacağı, kokteyl yapımının ustalıklarını ve inceliklerini tecrübe edeceğiniz workshop’lar ve ünlü sanatçıların en keyifli parçaları eşliğinde, KüçükÇiftlik parkta sizleri bekliyor.

Detaylı bilgi için www.istanbulcocktailfestival.com adresini ziyaret edebilirsin

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası

4 Eylül – Zorlu Psm Turkcell sahnesi

Şef Cem Mansur yönetimindeki orkestranın çıkacağı turnenin ilk adımı olan konser, Zorlu PSM’de gerçekleşecek.Büyük besteci ve orkestra şefi Leonard Bernstein, doğumunun 100.yılında, Cem Mansur, bu büyük müzik adamının  “Divertimento” ve “Serenade” adlı iki eserini yönetecek.

Ücretsiz Yeşilçam Film Gösterimi : Hababam Sınıfı

5 Eylül- Zorlu PSM Amfi

Bu ayki Zorlu PSM Amfisinde ücretsiz olarak gösterilecek Yeşilçam filmlerinden kuşkusuz en güzeli Hababam sınıfı. Yönetmenliğini Ertem Eğilmezin yaptığı başrollerinde Münir Özkul, Tarık Akan , Kemal Sunal, Halit Akçatepe , Adile Naşit gibi usta isimleri barındıran bu film tekrar tekrar izlenilmeyi hakeden nice Yeşilçam filmlerinden biri.

Alice Merton Konseri

6 Eylül – Zorlu PSM Studio

Bugün YouTube’da 95 milyonu aşkın dinleyiciyle buluşan “No Roots” şarkısıyla adını sıklıkla duyduğumuz  Alice Merton ilk İstanbul konserini 6 Eylülde Zorlu PSM Studio’da veriyor.

Istanbul Comics&Art Festival

7-8-9 Eylül- Club Quartier Moda

Çizgi romanı, illustrasyonu, graffitiyi, animasyonu ve görsel sanatları sevenler için tasarlanan festival, birbirinden güzel workshoplar, canlı graffiti performansları, yerli yabancı özel animasyon film gösterimleri, imza günleri, söyleşiler ve konserlerle üçüncü yılında yine bomba gibi bir festival programıyla sizlerle. Ayrıntılar için icaf.com.tr

Istanbul Rooftop Festival

8 eylül

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve bir sonbahar klasiği haline gelen İstanbul rooftop festivall ,tek bir bilet ile 12 farklı terasta, 40’tan fazla müzisyen ve onlarca aktiviteyle yaza mükemmel bir şekilde veda etmeye davet ediyor. Detaylar için www.istanbulrooftopfestival.com adresini ziyaret edebilirsin.

Chill-Out Festival

15-16 Eylül – Garden Fiesta

Chill-Out Festival Istanbul 2018, sezonu kapatmak için 15-16 Eylül’de yeni mekanı Garden Fiesta’da! İlk kez Cumartesi gününden Pazar gecesine kesintisiz uzanacak  bu festivalde, dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli müzisyenler sayesinde eminiz ki çok güzel bir haftasonu geçireceksiniz. Müzisyenlerin tam listesini www.chilloutfest.com dan öğrenebilirsin.

Istanbul Coffee Festival

20-23 eylül – KüçükÇiftlik Park

Kahve sever biriyseniz ve yeni tatlar denemeyi seviyorsanız bu festival tam size göre! Avrupa‘nın en büyük iki kahve festivalinden biri olan İstanbul Coffee Festival, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park‘ta on binlerce kahve severi ağırlayacak.Festival programı ve diğer bilgiler için www.istanbulcoffeefestival.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Contemporary Istanbul

20-23 Eylül

20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 13. kez gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul, bölge galerilerinin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getirerek İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapacak.

Redbull Music Festival

26-30 Eylül

5 gün, 7 farklı mekan, 60 sanatçı, tek festival!

5 güne yayılan 4 farklı konsept, film gösterimleri ve 2 farklı sergi ile 60’a yakın sanatçının sahne alacağı geniş çaplı bir program sayesinde hiç şüphesiz  festival ruhunu sonuna kadar yaşayacağız.

Detaylar festivalin resmi sitesi RedBullMusic.com/istanbul adresinde.