Üniversite hayatımızın inişli çıkışlı grafiğinde fi devrinden kalma yöntemlerle işleri kolaylaştırmayacağımız kesin. Hepimiz İngilizce proje metni yazarken, iş veya staj ararken, okul içi iletişimi kurmaya çalışırken, derslere yetişirken ya da final sınavı için not ararken bir şekilde yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Bu tarz temel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak sizlere bir liste hazırladım.

1) Grammarly daha çok ingilizce dilinde eğitim alan arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştırmakta bir numara.İngilizce yazmanız gereken bir proje,ödev,doldurmanız gereken bir anket olduğu zaman yanlış yazdığınız grameri düzeltmeyi sağlayan, noktalama işaretlerinden yazım hatalarına kadar düzeltmesini yapan çok yardımcı bir site kesinlikle öneririm.

 2) Youthall, eski adıyla Stajım.net öğrencilerin,gençlerin şirketler üzerinden profesyonel bir ağ üzerinden iletişime geçmesini sağlayarak staj imkanları sunan bir dijital marka platformudur.Staj yapmak isteyen fakat aile,tanıdık aracısıyla iş bulmak istemeyen kendi ayakları üzerinde bir şeylere başlamak isteyen arkadaşlarımız için tamda aranan kan.

3) Udemy her yaş grubundan insan için özellikle üniversite döneminde bir şeyleri öğrenmeye aç olan arkadaşlar için birebir. Udemy üzerinden istediğiniz konuda eğitimsel videolar bulabilir, izleyebilir, pratik yapabilir yetmezmiş gibi sizde uzman olduğunuz bir konuda dosyalar hazırlayıp paylaşabilirsiniz.Aklınıza gelebilecek her konuda danışabileceğiniz bir site.

4) Çoğumuz biliyoruzdur fakat yine de söylemeden geçmeyelim.Yemek Sepeti öğrenci evlerinin vazgeçilmezlerindendir. Hele o Jokerler yok mu? 5 kişinin 120 lira yemek söyleyip sadece 75 lira ödemesi, öğrenciler için belki de 1 haftalık yemek çıkması.Hepimiz için cennet gibi bir site.

5) Stubridge uygulaması öğrencilerin bir araya geldiği, sınav dönemlerinde notların paylaşıldığı,yardımlaşıldığı, okulla alakalı duyuruları öğrenebilecekleri, ve konuşabilecekleri bir uygulama.Hepimizin o not bulamadım ne yapacağım diye ikilemde kaldığı dönemde yardımımıza koşan ve bizi bütünlemelerden uzak tutan bir uygulama.Herkese öneririm.

6) Trafiğe takılma, tek tuşla ışınlan! Derse ya da sınava geç kalmak bir öğrencinin başına gelecek ön kötü durumdur. Fakat en çok karşılaştığı problemdir. Hoca tarafından atılan bakışlar, 10 dakikayla kaçırılan yoklamalar… Taksiye binmek hiç bir zaman çözüm olamamıştır çünkü aynı trafiğe takılırsın ve hem geç kalmış hem de maddi çöküntü yaşamış olursun. Scotty kullanarak konumunuza en yakın sürücü ile eşleşiyor ve belirlediğiniz rotanın fiyatlandırmasını anında görebiliyorsunuz. Sizlere sunulan kask, bone, eldiven ve dizlikler sayesinde güvenli ve hızlı bir yolculuk deneyimi yaşama şansı buluyorsunuz. Her davet ettiğin kişi ile kazandığın ve kazandırdığın 10TL ise öğrenciler için süper bir fırsat.

7) Üniversiteyi kazanırsın ve çoğu öğrenci gibi kendini ilk sene hazırlık sınıfında bulursun. Her hafta yapılan Vocabulary Exams, Proficiency sınavları derken bir şekilde biter ve sen kendini İngilizce biliyor sanırsın. Daha ilk derste karşılaşacağın akademik kelimelerin içinde kaybolduğunda bir öğrenci olarak kendini -neydi bu kelime? derken bulursun. O an anlarsın ki “ Tureng ” sunduğu farklı alanlarda ki anlamlar ve eş anlamlarla uzun bir süre hep elinin altında olacaktır.

8) İngilizce kelime bilginizi geliştirmek istiyorsunuz fakat bunu sıkıcı bir şekilde yapacak olduğunuzdan sürekli erteliyor musunuz? Hello7 ile gün içerisinde size hatırlatılacak 7 kelimenin GIF olarak karşınıza çıkması ile akılda kalıcılığı arttıran süper bir uygulama. 7günlük deneme süresi sonucu aylık abonelik sistemi ile üyelik sürenizi kendiniz belirliyorsunuz.

9) Spotify, Öğrencilere sunduğu 3aylık uygun fiyatlı paketi, çevrimdışı ulaşılabilir olması, şarkıların albüm ismi-sırasıyla inmesi ve dinlediğiniz türlerde yaptığı başarılı önerilerle her an yanınızda. Arkadaşlarınızla finallerin bitişini kutlarken, aşk acısı çekerken mod’unuza göre her şey bu uygulamada.

10) Öğrenciyken sahip olduğumuz boş vakitleri yeni yerler keşfederek harcarız… Bu keşifi bazen arkadaşlarımızla bazen de tek başımıza yaparız, Swarm uygulaması ile nerede olduğunuzu gösterin ve yakınlarınızda bulunanlar sizden haberdar olsun. Sonra gelsin spontane yapılan planlar ve güçlenen arkadaşlıklar.