Sınav zamanları çalışırken evden ve kütüphaneden sıkılınca farklı bir çalışma ortamına ihtiyacınız olabilir. Bir yandan çalışırken bir yandan da kahve servisi ve yiyeceklerle belki de sizin için daha verimli olabilecek bir kaç mekan önerisi var.

Minoa, Akaretler

Kitap-cafe konseptiyle açılmış Minoa Beşiktaş’ın her zaman dolu sokak ve cafelerine çok yakın ama çok daha sakin. Adını yok olan bir Akdeniz medeniyetinden alan Minoa’nın ilk katında çalışmaya uygun masalar, yemek ve kahve seçenekleri var, alt kat ise tamamen kitaplara ayrılmış.

Süleyman Seba Cad., Park Apt., No:52/A Akaretler/Beşiktaş

 

FilBooks, Karaköy

Üçüncü dalga bir kahveci olan Fil Books daha çok sanatçı kitapları ve fotoğrafçılık odaklı. Alt kattaki mutfakta lezzetli kahveler, kekler ve diğer atıştırmalıklar var. Üst kat çalışmak için genelde daha uygun bir ortama sahip. Mekanda aynı zamanda workshoplar da düzenliyor. 

Adresi hiç vermiyim Karaköy sokaklarında gezmeniz için güzel bir fırsat olsun 🙂

 

Sunday, Nişantaşı

Sunday Teşvikiye Camii’nin arkasında bulunan bir kahve bar, huzurlu ortamı var. Alt katta sokağı izleyerek oturabileceğiniz gibi üst kattaki masaları da tercih edebilirsiniz.

Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 44, Şişli

 

Petra Roasting Coffee, Gayrettepe

Geniş bir alana sahip Petra’da aynı zamanda sergi de oluyor bu nedenle bunalmadan çalışabilecek mekanlardan biri. Kahve konusunda çok deneyimli bir sahibi olan Petra’dan eviniz için de çekirdek kahveler alabilirsiniz.

Hoşsohbet Sk. Panorama Selenium Residence, Mağaza 1, Gayrettepe